Uwielbiam paradoksy, np. taki, że dopiero wtedy ktoś jest wolny, kto zaakceptuje ograniczenia swojej wolności. Albo inny – podkreślenie zalet skuteczniej pomaga ludziom wyzbywać się ich wad niż ich wytykanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest odwrotnie.

Życie jest pełne paradoksów i nie przez przypadek mówię o tym w kontekście uzdrawiania. Czasem bowiem osiągnięcie czegoś, np. zdrowia, pieniędzy, szczęścia czy jakiejś relacji stają się podświadomą obsesją, odwrotnością tego, co było naszym zamiarem.

Naszym zamiarem nie jest bowiem sponiewierać kogoś, tylko nauczyć go utrzymywania porządku, ale ciągła krytyka i niezadowolenie z naszej strony ostatecznie rujnują relację z tą osobą a i porządku jakoś nie widzimy.

Bardzo pragniemy mieć zdrowe ciało, ale wieczny lęk przed zachorowaniem i chroniczne doszukiwanie się symptomów choroby burzą dobre samopoczucie, co już samo w sobie nie może skończyć się zdrowiem.

Staramy się uciekać przed swoimi problemami, ale one właśnie wtedy szybciej nas dopadają.

Niektórzy tworzą listy marzeń, co też oni sobie nie kupią, jeśli już tylko będą mogli, ale nie zauważają po drodze, że obecnie stąpają po ścieżce zwanej chronicznym niezadowoleniem i brakiem docenienia tego, co już mają.

Kwantowy świat przekształca to, co masz już w sobie w pewien niezwykle osobliwy sposób – ubiera w rzeczywistość to, na czym właśnie się skupiasz.

Są ludzie wokół nas, którzy tworzą to, co chcąc uzyskać najpierw w sobie a reszta jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, dzieje się tak, jak tego pragnęli, dlatego nic dziwnego, że we wprowadzaniu swoich strategii bywają bardzo skuteczni, jak np. widać to w historii z Churchillem.

Na przyjęciu dyplomatycznym jeden z lokajów uprzedził Winstona Churchilla, że dama obok spakowała do torebki srebrną solniczkę. Ten, nie chcąc wywoływać skandalu, schował dyskretnie pieprzniczkę do swojej kieszeni po czym nachylił się do siedzącej koło niego złodziejki i  pokazując zawartość swojej kieszeni powiedział:

– Obawiam się, madame, że nas nakryli i musimy to oddać.

To my wypełniamy treścią to, co puszczamy nawet stosując tzw. kwantówkę. Często mówimy o tzw. skupieniu na celu, ale zapominamy, że proces, droga, która do niego wiedzie, już ma być wypełniona obrazem i uczuciem tego, czego pragniemy. W kwantówce staje się to natychmiast  bardzo widoczne – czasem dostajemy rzekomą odwrotność naszego zamiaru. Niezupełnie – dostajemy dokładnie to, czym nasączyliśmy nasz zamiar. Dostajesz dokładnie to, co dajesz.

I najważniejsze paradoks kwantowych manifestacji – im bardziej starasz się kontrolować sytuację, tym mniej masz kontroli nad rzeczywistością. 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Sukces w życiu

I odpuść nam nasze plany!

Zapewne masz swój plan, swój konspekt na to, czego się  w życiu spodziewać. Z jednej strony to dobrze, z drugiej wręcz odwrotnie. A ponieważ tworzeniem biznesplanów zajmuje się już bardzo dużo biznescoachów, więc tę działkę Czytaj więcej…

Sukces w życiu

Poczuj lekkość!

Nadejszła wiekopomna chwila…a, nie to nie ten nastrój. Nadeszła wreszcie wiosna, czyli taka pora w roku, kiedy takie sieriozne i filozoficzne podejście staje się zupełnie do niczego. Czas wyjść z zimowej powagi, która już spełniła Czytaj więcej…

Sukces w życiu

Zapomniany czy niezrozumiany sekret przyciągania bogactwa?

„Pieniądze nie są ważne” – to dosyć często nadużywane stwierdzenie, które wypowiadają najczęściej ci, którzy już te pieniądze mają. Będąc u szczytu bogactwa i sławy niejeden znudzony sensem życia celebryta powiedział taką oto wielką myśl, Czytaj więcej…