Ufasz stuprocentowo medycynie, której fundamenty zbudowane są na metodach prób i błędów, często bardzo nieudanych i tragicznych w skutkach eksperymentów?

Czy może dobrze byłoby rozważyć zupełnie inne formy terapii?

Starożytni lekarze nie musieli rozkroić człowieka, żeby zobaczyć na własne oczy, gdzie leży wątroba. Ich bardziej interesował żywy człowiek i przepływająca przez jego ciało energia. W tym celu nie musieli zaglądać do jego wnętrza.  Ci lekarze znali sposoby na zbadanie kilkudziesięciu rodzajów pulsu chorego. Byli dobrymi obserwatorami wszelkich niuansów zachodzących zmian w ciele i, co najważniejsze, byli doskonałymi słuchaczami.

Już sama możliwość wypowiedzenia komuś w zaufaniu, co leży na wątrobie było dobrym remedium na zdrowie, a ajurwedyjski lekarz dodatkowo zapewniał komfort dla psychiki, ponieważ w pierwszej kolejności dodawał choremu otuchy.

Dzisiaj straszenie stało się już pewnego rodzaju normą, którą wszyscy uważają jako formę dbania o kondycję zdrowotną społeczeństwa.

Znasz te słynne ostrzeżenia w mediach: „Już dziś zrób badania, w celu wykrycia… zanim będzie za późno”? Myślisz, że w ten sposób medycyna okazuje ci miłość i wsparcie, czy raczej odwołuje się do twojego strachu, który skutecznie wytwarza coś, czego dotąd nie było, by tym samym otworzyć twoje kieszenie, na wydatki, których nie planowałeś?

 

Kategorie: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Zdrowie

Poskładaj się do kupy, zanim się rozłożysz

Zbliża się czas napięć i bardzo dużej gonitwy, którą uskuteczniają prawie wszyscy w tzw. okresie przedświątecznym. Zdarza się, że po tak burzliwych przygotowaniach niejeden zalega w święta w łóżku rozłożony na części pierwsze i już Czytaj więcej…

Zdrowie

Porozmawiaj z wątrobą!

Mój znajomy mieszkał w wieżowcu, w którym winda, z racji podeszłego wieku, często niedomagała. A już definitywnie odmawiała chęci współpracy, kiedy ktoś rzucił pod jej adresem jakąś niepochlebną opinię. Wtedy, z powodu wmontowanej złośliwości, stawała Czytaj więcej…

Zdrowie

Kwas mlekowy – dawny lek w nowej odsłonie

Postanowiłam przywrócić wpis o kwasie mlekowym sprzed paru miesięcy. Uważam, że właśnie teraz przyszedł na niego najlepszy czas. Bo kiedy, jak nie latem pijemy orzeźwiające lemoniadki? Kwas mlekowy co prawda lemoniadką nie jest, ale da się Czytaj więcej…