Wielu z was się zapewne oburzy, kiedy niniejszym zachęcę do innej formy rozrywki, niż częste skupianie się na swoich niedomaganiach.

Joga i ajurweda dają wyraźne wskazówki odnośnie kreowania swojego stanu zdrowia poprzez pozostawanie w poczuciu radości i zaufania, a nie strachu.

Możesz chodzić do lekarza, jeśli już musisz, ale czy na pewno twoje wizyty motywowane są dobrymi emocjami? I czy lekarz prowadzący potrafi być tak miły, żeby nie wytrącić cię z równowagi i nie zastraszyć?

Twoje zdrowie, podobnie jak wszystko inne, podlega potężnemu wpływowi twoich przekonań.

Póki jesteś młody i zajęty ciekawymi rzeczami wokół, twoje zdrowie zwykle jest w porządku. Ale gdy stajesz się starszy, zaczynasz obserwować wzrastającą liczbę podupadających na zdrowiu znajomych i sam zaczynasz odczuwać coraz więcej tego przykrego stanu, zwanym starość.

Nie musi tak być. Zaufaj ajurwedzie, która w pierwszej kolejności zaleca zmianę stanu umysłu i postawy życiowej, a dopiero potem diety. Im więcej znajdujesz powodów do irytacji i zmartwień, tym bardziej je do siebie przyciągasz.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Krótko mówiąc

Słowa mają znaczenie

Mnóstwo osób używa teraz bardzo mocnych słów, które należą do kategorii przekleństw. Przekleństwa są już tak osadzone w powszechnym słownictwie, że ich brak często powoduje mniejszą “soczystość” i swobodę wypowiedzi. Wręcz zaniża poziom ożywienia komunikatu. W Czytaj więcej…

Krótko mówiąc

Uwolnij smoki

W takie piękne letnie dni słońce chyli się znacznie później ku zachodowi i mamy wspaniałe możliwości usiąść i pobyć ze sobą i z czymś i kimś większym od siebie. I niech to nie będą nasze zmartwienia i Czytaj więcej…

Krótko mówiąc

Wybieram dobrą przyszłość

Mamy już parę dni Nowego Roku za sobą. Wielu z nas jest już po tradycyjnej dawce lektury obowiązkowej o tej porze roku, czyli „Proroctwa i przepowiednie na 2019”. Ręka do góry, kto się powstrzymał i nie zerknął ukradkiem. Czytaj więcej…